Včely ovládají svět

3. února 2007 v 14:21 | Lewuan |  Včelí úl
Nejméně čtyři lidé zahynuli a další čtyři byli vážně zraněni při útocích zabijáckých včel v mexických státech Guerrero a Hidalgo. Informovala o tom agentura EFE. Africké včely jsou údajně hybridem mezi evropskými včelami a jejich agresívními příbuznými dovezenými z Afriky do Brazílie okolo roku 1956, kdy se včelaři pokoušeli oba druhy zkřížit. Asi 26 rojů prý v následujícím roce zdivočelo a od té doby se tento hmyz pohybuje nekontrolovatelně po celé Latinské Americe, přičemž zcela bezdůvodně útočí na zvířata i lidi.
Dodnes byly zprávy o útocích včel považovány mnoha vědci za záležitost ze světa Sci-fi. Profesor Rodrigo Sanchez z univerzity v Mexickém hlavním městě (Mexiko City) se domnívá, že útoky včel mají přímou souvislost s nepokoji probíhajícími již řadu let v Mexiku. "Je jasné, že tyto včely jsou bojovým nástrojem Zapatistů, kteří chtějí ovládnout zemi" řekl Sanchez. Naopak za nešťastnou náhodu považuje tento incident jeho bratr, ing. Carlos Juan Sanchez, předseda Mexického svazu zahrádkářů a chovatelů včel. "S největší pravděpodobností byl útok včel zapříčiněn nevhodným a provokativním chováním napadených lidí," řekl v rozhovoru pro CRA Carlos Sanchez. "Včely jsou nejmírumilovnější hmyz na světě, velice inteligentní a přítulné." Podle názoru předsedy svazu je téměř jisté, že napadení lidé včely provokovali a uráželi. "No nedivte se, že si to nenechaly líbit," dodal Sanchez
Rozluštit tuto záhadu a ukončit spor odborné veřejnosti se chytají odborníci ze Spojených států amerických. Mluvčí Federálního úřady pro včelstva (FBB), John E. Fagan (bratranec protitemelínského právníka) nám sdělil, že do oblasti míří dva nejzkušenější agenti. "Naši lidé už tomu přijdou na kloub," řekl Fagan. "Jsou nejlepší na celém světě, mimo jiné pracují i na objasnění spekulací okolo jevu zvaného Olgojchorchoj, či záhady Bermudského trojúhelníku."
"Na všechny podrobnosti je bohužel uvaleno informační embargo, takže Vám nemohu říci více," informoval Fagan. Paní Emily Mrazekova, která pracuje jako prodavačka párků na ulici před FBB, nám řekla, že viděla z budovy narychlo vycházet dva opravdu špičkové agenty. "Miluju je, jsou fantastičtí," rozplývala se při rozhovoru Mrazekova.
Podle posledních informací od našeho zvláštního zpravodaje v Mexiku byli již včera, na letišti v Mexiko City, viděni oba slavní agenti. Údajně již dospěli i k prvním zjištěním: "Zjistili jsme, že od roku 1990, kdy do Mexika včely poprvé dorazily, si v této zemi vyžádaly asi stovku obětí," informoval našeho zpravodaje agent Mulder. "Sculyová právě pracuje na pitvě ulovené včely a porovnává ji s výsledky pitvy mimozemšťana uloveného před lety u Rosewallu." Podle zdrojů blízkých Mexické vládě je premiér přesvědčen, že Mulder a Sculyová budou úspěšní a "objasní záhadu smrtících včel."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama