Duben 2007

Šok !!! Mistr je ve skutečnosti včela !!!!

30. dubna 2007 v 12:06 | Lewuan |  Borci
Mist Karel se v exluzivním rozhovoru pro deník Naše včelstvo svěřil, že je skrytou včelou !!!
Doslova se vyjádřil, že je velmi nešťastný, že svou pravou identitu musí každý den skrývat v obleku z lidské kůže. Dále se svěřil, že se jako včela už narodil, jako součást genetického experiment, který prováděli vědci z Černobylu ve snaze vytvořit dítě, které by bylo odolné vůči radiaci a zároveň vyrábělo med, který by byl potravou pro dělníky z této jaderné elektrárny. Tato typická ruská vlastnost- využívat vše na 200 procent- zapřičinila, že Karel se narodil s hlavou člověka, tělem včely a samozřejmě zlatem v hrdle. Jako malý byl držen v ústraní, v hnízdě pod reaktorem B26, kde se živil nukleárním odpadem a proto také jeho včelí tělo dosáhlo úctyhodných rozměrů, díky kterým se mu podařilo po čase povýšit na trubce a vlastníka osobního úlu, až pod reaktorem B01 !!!
V tomto čase se zřejmě začalo formovat Karlova ctižádost, díky které se dostal až tam kde je teď. Ale cesta na vrchol nebyla jednoduchá, lidé nechtěli přijmout včelo-člověka i přesto, že měl neskutečné pěvecké nadání a jeho podmanivý bzučivý hlas lahodil celému Užgorodu !!! Proto se Karel musel uchýlit k smutnému řešení a poprvé oblékl oblek z lidské kůže, který schoval jeho štětinaté, žluto-černé tělo, tykadla i žihadlo. Takto maskován předstoupil před české publikum, u kterého čekal více porozumnění, než od omezených Ukrajinců a to se vyplatilo !!! Češi si Karla hned oblíbili a oslavovali ho jako svou novou pěveckou hvězdu !!!
Není se čemu divit, že jeho největší hit se jmenuje Včelka Mája- v této písni, se slzou v oku, vzdává hold svým včelím bratrům a sestrám. Doufejme, že teď kdy o svém původu řekl pravdu, se bude opět moci hrdě vrátit mezi svůj druh, který kdysi kvůli vlastní kariéře a pozlátku slávy, tak ošklivě zavrhl.
Vaše Včelařka Medonosná.

Ve svátečním obleku

22. dubna 2007 v 12:26 | Lewuan |  Pan Vévoda

Falešný med

22. dubna 2007 v 12:20 | Lewuan |  Včelí úl

Slovenské včelaře rozčílil falešný med

Pozor na slovenský med, může být falešný. Ilustrační foto.
foto: internet
Některé sklenice s medem, které se objevují na pultech slovenských obchodů, obsahují jen sladkou hmotu, která má do přírodního produktu daleko. Tento falešný med totiž obsahuje maximálně 30 procent medu čistého. Televizi Markíza to potvrdili slovenští včelaři, kteří vyzývají úřady, aby proti dovozu falešného medu zakročily.
BRATISLAVA - "Větší část falešného medu tvoří glukózový sirup připravovaný z kukuřice," upozornil včelař Dušan Dedinský. Odborníci z výzkumných ústavů však tuto informaci nepotvrdili, protože nemají k dispozici potřebnou metodiku na zjišťování obsahu medu.
Slovenští včelaři považují za falešný především med dovážený z Polska. Ten je sice na obalu označen jako umělý, ale toto upozornění je natolik nenápadné, že spotřebitel si ho vůbec nevšimne. "Pokud se zjistí, že je falšovaný, musí být stažen z trhu," domnívá se Dedinský.
Falešný med nemá pelové složky ani enzymy, které med obsahuje, což mimo jiné ovlivňuje i jeho chuť a samozřejmě hodnotu.

Líné včely

22. dubna 2007 v 12:17 | Lewuan |  Včelí úl

Vědec: včely jsou líné, ale učenlivé

Německý neurobiolog Randolf Menzel hroutí dosavadní představu o pilných včelkách. Tvrdí o nich, že jsou naopak velmi líné a příliš času prospí. Vědec jim ale zároveň neupírá, že jsou velice učenlivé.
BERLÍN - "Noc stráví zhruba z 80 procent spánkem a také ve dne létají často do úlu a nechávají křídla odpočívat," uvedl Menzel, který se zkoumáním včel zabývá téměř čtyřicet let.

Dobrá paměť a čich

Při svém bádání došel dále k poznání, že se včely rychle učí, dobře rozpoznávají vůně a jejich paměť funguje v pěti fázích. U včel snášejících med se kromě krátkodobé, střednědobé a dlouhodobé rozlišuje také raná a pozdní paměť.
Stejně jako zvířata či lidé se prý i včely chovají na základě vzorců odměňování. "Pokud je včela za určité chování odměněna jednou, pamatuje si to týden. Pokud je ale odměněna třikrát, už to nezapomene celý život," řekl vědec ze Svobodné univerzity v Berlíně.
Včely mohou také rozeznávat mnoho barevných vzorců a vůní. Tento hmyz tak dokáže z více než padesáti různých pachů bezpečně rozeznat ten, který potřebuje.
"Zajímavé je, že co libě voní včele, má příjemnou vůni i pro člověka," zdůraznil Menzel.

Jeden EMO den.

18. dubna 2007 v 20:44 | Lewuan |  Zvrácenosti

Anti-EMO vol.2

18. dubna 2007 v 20:43 | Lewuan |  Zvrácenosti
Přijde kovboj do salónu, vytáhne kolt, zastřelí pianistu a ještě tři náhodné lidi, smekne stetson a povídá:
"Jsem Billy Kid!"
Za chvíli přijde další, sejme jednou ranou Billyho Kida a barmana, všem přítomným cowboyům ustřelí levé ucho a povídá:
"Jsem Pancho Kid!"
Za chvíli se znova rozrazí dveře, dovnitř vstoupí další kovboj, celý v černém, rozpláče se a povídá:
"Jsem Emo Kid."
Jakej je rozdíl mezi komárem a EMO kid ? Komára stačí plácnout aby vám přestal pít krev. emo Je to oranžové a vypadá to dobře na EMO kids, co to je ?........................ Oheň. Jaký je rozdíl mezi EMO kid a mrtvým dítětem ? Mrtvý dítě nebrečí. Click for random istheshit Mejdlo pro EMO kids: Jak se říká stovce mrtvých EMO na dně oceánu ? Dobrý začátek.
emoday.jpg
Fakt tvrďák:
Emo pařba:
no puee ser weones asi k verguenza
"Kolik Emo kids potřebuješ na to abys vymaloval zeď ?
Záleží na to, jak tvrdě s nima o ní házíš."
Jak se pozná Emo-pizza ?
Sama se řeže.

Fotka z Predátora

15. dubna 2007 v 15:55 | Lewuan |  Borci

Včelí desatero

7. dubna 2007 v 17:56 | Lewuan |  Včelí úl
Archeologové nedávno opravily některé chyby ve stávajícím desateru:
1. Já jsem Včelař, tvůj pán
2.Nebudeš uznávat jiný hmyz, mimo včel
3. Nevezmeš jméno Včelaře do pusy nadarmo
4. Pomni se, abys v den sváteční květiny zalil
5. Cti trubce i dělnice své, aby se jim dobře vedlo
6. Nezabiješ včelu
7. Nedopustíš míšení včelstva tvého s cizími
8. Nepokradeš medu
9. Nepromluvíš špatného slova o včele
10. Nebudeš otravovat včelaře bližní