Jak se stát čarodějnicí(2.část)

31. srpna 2007 v 13:53 | Lewuan |  Petrovy kameny
Mezi tím blíží se ďábel k ní přivětivými ale významnými posuňky. Zná touhu jejího srdce, ví, čeho se jí nedostává, chce také její přání splniti, oddá-li se mu a - conditio sinequa non - nebude-li toho litovati. Stává se stále dotěrnějším. Ona se ještě brání, ale již cítí, kterak na ní jako těžká hmota spočívá, jest jako ochromena oddává se této hrůze.
Není to rozkoš. Ba je to bolest a je to velmi studené, och - velmi studené.
Když se vzpamatuje, pozoruje, že jest vzdálena od své vesnice asi 2 míle. Chvěje se zimou, jest na celém těle jako zlámána, s velikou námahou vleče se domů a jen úzkostlivá naděje, že její přání se vyplní, ji posiluje.
Ale žádné z jejích přání se nesplní, jen hrozná muka, lítost a strach před peklem, ano strach, že z živým tělem do pekla přijde, činí ji zpola šílenou. Prožívá po boku svého chrápajícího muže hroznou noc. Peklo s nejhroznějšími mukami jeví se jí před očima, ve strašném zoufalství hledí upřeně do něho, chce se modliti, jest však násilně odvrácena, pekelný výsměch zní světnicí, malá zelená světélka létají sem a tam, pak slyší klepání na stěny, které vzrůstá v hrozný hřmot, postel se s ní točí, cáry, jimiž je přikryta počnou tančiti chce vzbuditi muže, ale jest jako strnulá, nemůže se hnouti a náhle vidí Ho opět.
A opět snáší muka ledově studeného pohlavního aktu, ale tentokrát má již méně strachu, klade dokonce otázky svému čertovskému nápadníku. Jest to ostatně přívětivý pán. Radí jí aby šla k čarodějnici, která bydlí v lese, aby se jí svěřila, že od ní obdrží byliny, které mají zázračnou moc.
Když jí ďábel opustí, upadá v těžký a tvrdý spánek.
Příštího jitra, jakmile se probudí, jest první její myšlenkou stará čarodějnice. Její muž byl vrchností poslán z domu, dětí nemá. Čeká netrpělivě na večer.
S úzkostlivým srdcem a šíleným strachem přichází konečně k věčně uzavřenému domu čarodějnice.
Nikdo nemůže si vzpomenouti, kdy tato hrozná stařena přišla do vesnice. Lidé se jí bojí, a nastává hrozná panika, jde-li vesnicí. Matky s dětmi utíkají, není-li to již možno, křižují se a vyslovují jméno Ježíšovo, s největší starostí vyhýbají se jejímu dotyku a snaží se, aby se na ně nepodívala.
Ale stařena zdá se, že se nestará o nic, mručí se jen něco pro sebe a chvílemi pohlédne zkrátka a ostře na ten nebo onen dům. Byli by jí dávno ukamenovali, neboť nesčetné jsou její zločiny, ale mají strach před paní statku, která, jak se zdá, jí chrání, poněvadž jí stařena poskytuje k tajným účelům jed.
Mezi ženou a čarodějnicí, která ji již očekávala, rozpřádá se dlouhá zábava. Když jde domů, jest odhodlaná a vzmužilá, a křečovitě svírá svírá v ruce hrneček s mastí a hůlku, kterou má skrýti na místě, kde ji nikdo nenajde.
Zdroj: Satanova synagoga
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama