Obětovali syny Satanovi

31. srpna 2007 v 14:42 | Lewuan |  Satan
Satanismus! To je nejpravděpodobnější důvod, proč se rodina Štefanových z Ratiboře na Písecku rozhodla zabít. Podle sousedů, kteří vešli do jejich bytu společně s policií, byla jedna místnost černě vymalovaná s černými záclonami a stříbrnými satanskými hvězdami. Na zdi viselo březové koště, na stolku porcelánová lebka a knihy o satanismu. "Bývali to docela přátelští lidé, ale asi před měsícem se jejich chování změnilo," řekl jeden ze sousedů Ladislav Tupý.
Jiří Štefan (45) s manželkou Jitkou (41) a syny Martinem (12) a jedenáctiletým Vojtou nasedli do modré škodovky 120 a odjeli k nedalekému Vysokému Chlumci na Příbramsku. Zastavili na lesní cestě. Patrně jeden z rodičů nasadil na výfuk hadici, zavedl ji dovnitř auta, utěsnil škvíru a zapnul motor. Mrtvoly objevila náhodná chodkyně ve čtvrtek. Rodina přitom byla pohřešovaná už pět dní. "Včera začaly pitvy a vzhledem k tomu, že jde o čtyři těla, budou pokračovat až do příštího týdne. Nevylučujeme, že jedním z motivů, proč k tragédii došlo, byly sklony rodiny k satanismu," potvrdil mluvčí středočeské policie Pavel Truxa. Sousedé na ně vzpomínají jako na přátelskou a prostou rodinu. Její chování se změnilo asi před měsícem. "Pan Štefan byl dlouho docela normální pán. Povídal si se mnou. Až teprve před měsícem se nechal zarůst plnovousem a přestal komunikovat," řekl Ladislav Tupý.
Manželé dříve patřili mezi Svědky Jehovovy, od těch ale v roce 1991 odešli. Podle sousedů byla jedním z důvodů obava z toho, že by při porodu prvního syna mohli potřebovat transfuzi krve. To však víra Svědků Jehovových striktně odmítá. "To slyším poprvé. Oficiálním důvodem, proč odešli, byl jejich návrat k římskokatolické církvi," uvedl advokát zastupující Svědky Lubomír Müller. jakého důvodu rodina začala sympatizovat se satanismem, nikdo neví. Podle odborníků mají satanisté potřebu revolty proti světu nebo třeba proti křesťanství.
"Satanisté se obvykle sdružují v malých skupinkách. Dovedu si představit, že jde jen o jednu rodinu," řekl Prokop Remeš ze Společnosti pro studium sekt a náboženství. A proč s sebou vzali rodiče na smrt i své děti? "Dodalo jim to sílu něco tak strašného udělat, bylo by pro ně těžké je tu nechávat," dodal Remeš. Podivné chování pozorovali u Štefanových také další obyvatelé obce. "Matka vodila Vojtu do školy a před vchodem se s ním loučila někdy tak dlouho a úzkostlivě, jako kdyby ho neměla vidět týdny. Vojta byl z toho tak vystresovaný, že mu trvalo dlouho, než se uklidnil," vzpomínala Marie Galajdová, matka jednoho ze spolužáků zemřelého chlapce. Starší Martin začal před časem nosit na hlavě punkerské číro. Když se jej prý učitelka ptala, co to má znamenat, řekl, že se to jeho tatínkovi líbí.
Změna image přišla přibližně ve stejné době, kdy se rodina údajně začala před okolním světem uzavírat. Oba rodiče dali výpověď ze zaměstnání v místním zemědělském družstvu a děti odhlásili ze školy s tím, že se budou stěhovat do Prahy k dědečkovi.
Ten občas za Štefanovými přijel, podobně jako další příbuzní. "Jeden čas tu bylo sedm lidí a dva psi," vzpomínal soused Tupý.
Václav Raufer (12. 4. 2003)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Hrobař Hrobař | E-mail | 8. února 2011 v 10:10 | Reagovat

Zajímavé. Až na to že satanismus považuje sebevraždu za nejvišší projev slabosti. Taky mi příjde divné proč by se obtěžovali ukončováním práce a školy když by jim šlo jen o sebevraždu. Řekl bych že to nebude tak jednoduché.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama