Duben 2008

Výsledek ankety o největšího borce

30. dubna 2008 v 19:17 | Lewuan |  Borci
SKANDÁL!!!
Ačkoliv nebyl Jan Rosák nominovaný, stejně obdržel nejvíce hlasů!

Policie našla opici, která pokousala v Brně dívku

30. dubna 2008 v 13:43 | Včelařka

Opička při výslechu podle kriminalistů ochotně spolupracovala a nezapírala.

Opička při výslechu podle kriminalistů ochotně spolupracovala a nezapírala.foto: Policie ČR
/* <![CDATA[ */fotogallery.fillArray( 0, '', 'http://media.novinky.cz/556/125561-article-7qvif.jpg', 'http://media.novinky.cz/556/125561-gallery-7qvif.jpg', 400, 300, 700, 499, 'Opička při výslechu podle kriminalistů ochotně spolupracovala a nezapírala.\r\n','Policie ČR ','');/* ]]> */
Policistům se v úterý večer podařilo vypátrat majitelku nezbedné opičky, která v pondělí pokousala v tramvaji v Brně-Bystrci jedenáctiletou dívku. K zjištění totožnosti majitelky primáta pomohla i veřejnost.
30. 4. 2008 13:21 - BRNO
"Lidé, kteří si zprávu o pokousané dívce přečetli na Internetu, nám dávali různé tipy. V součinnosti s naším šetřením a ve spolupráci se státní policií se podařilo nakonec majitelku vypátrat," řekla mluvčí brněnských strážníků Denisa Kapitančiková.
Chovatelka opičky naštěstí ochotně spolupracovala. "Nechala opičku ve veterinární ambulanci vyšetřit a neprodleně přinesla výsledky. Ty jsou příznivé, zvíře je podle veterináře zdravé a v pořádku. Majitelka rovněž předložila registrační kartu zvířete a očkovací průkaz. Výsledky hloubkového vyšetření včetně odběrů budou známy za pět dnů. Policisté výsledky veterinárního šetření předali matce pokousaného dítěte, aby mohla s lékaři konzultovat další směr léčby pokousané holčičky," upřesnil policejní mluvčí Bohumil Malášek.

Naštěstí se tak zřejmě nepotvrdí obavy, že by opička mohla dívku nakazit některou ze zákeřných chorob, například hepatitidou nebo salmonelou. Jistotu ale bude mít pokousaná dívenka až po víkendu, kdy budou známy výsledky všech veterinárních vyšetření.

"Obecně je nutno říci, že majitel nese plnou odpovědnost za své zvíře. Bude nutné také zjistit, zda majitelka opičky při přepravě v prostředku MHD nepochybila. Podle výsledků prvotního šetření by se mohlo ze strany majitelky jednat o možné přestupkové jednání," doplnil mluvčí.

Opice pokousala dívku v brněnské tramvaji

29. dubna 2008 v 15:29 | Lewuan |  Kanibalismus
Nepříjemný a nečekaný zážitek si v pondělí odpoledne odnesla z cesty tramvají v Brně jedenáctiletá dívka. Během jízdy brněnskou částí Bystrc ji totiž pokousala opice. Nezodpovědná majitelka kousavého primáta po incidentu z tramvaje vystoupila a odešla.
29. 4. 2008 BRNO
"Bezradné dítě si tak odjelo:ošetřit ránu domů. O všem pak dívka informovala také matku, která případ oznámila městským policistům," řekl mluvčí strážníků Zdeněk Novák s tím, že po majitelce opice i jejím přibližně třiceticentimetrovém mazlíčkovi strážci zákona intenzivně pátrají. Najít majitelku primáta je totiž velmi důležité právě pro pokousanou dívku.
"Určitě hrozí infekce třeba bakteriální nákazou. Nebezpečná nákaza po kousnutí v našich zeměpisných podmínkách asi nehrozí, je ale nutné říci, že riziko přenosu salmonely, hepatitidy nebo opičí obdoby viru HIV tady je. Nicméně to riziko je malé," upozornil veterinář Stanislav Mazánek z brněnské zoo s tím, že chovatelé opic, ale i ostatních exotických zvířat mají povinnost své mazlíčky registrovat na Krajské veterinární správě.
"Opice se v České republice neočkují, proto by opice měla být po dopadení alespoň pět dní umístěna k veterináři na pozorování, aby byla vyloučena třeba možnost nákazy vzteklinou," dodal veterinář. Podle mluvčí Dopravního podniku Hany Pohanové žena s opicí zjevně porušila přepravní řád.
"Je to sice netradiční případ, ale platí, že každé zvíře je nutno přepravovat tak, aby nemohlo dojít třeba k pokousání," dodala Pohanová.

Včelařské přísloví

18. dubna 2008 v 10:56 | Lewuan |  Včelí úl
Kam Včelaři šlápnou, tam deset let Tráva neroste.....

Včelaři na obalu časopisu

11. dubna 2008 v 16:07 | Lewuan |  Včelí úl
Jak jistě víte, naše sláva a obliba je nezměrná, proto se není čemu divit, že si nás přizval mezinárodní časopis o přírodě aby jsme našimi skvostnými tvářemi poctili titulní stránky.

ANKETA O NEJVĚTŠÍHO BORCE ZE VŠECH BORCŮ !!

9. dubna 2008 v 22:02 | Včelařka |  Borci
Tak, teď se ukáže, kdo je DOOPRAVDY větší borec !!!!!
Hlasujte v komentářích.
Sly, muj favorit
Za mladých let:
Teď (rok narození 1946, je starší než Arnie):
Rube hady
Zabíjí šikmovoký
Jako vždy, Sly šéfuje největší kvér v okolí
Včelařovo favorit:
Za mladých let:
Teď (rok narození 1947):
Je vidět, že Arnie měl i lepší dny
Plážovej povaleč, ale musí se mu nechat, že míval pěkně tvrdý hlášky a ve filmech zakusoval supy a mlátil velbloudy.......


Pierre Boulle - Planeta opic

8. dubna 2008 v 13:05 | Lewuan |  povinná literatura
Když se řekne Planeta opic, vybaví se zřejmě každému legendární film s Charltonem Hestonem v hlavní roli. Předlohou pro tento snímek byl stejnojmenný bestseller, který napsal francouzský spisovatel Pierre Boulle (1912-1994). Tento autor bývá nejčastěji spojován se slavným válečným románem Most přes řeku Kwai. Do science fiction zavítal Boulle jen jako host. Z dvacítky jeho románů se k tomuto žánru dá přiřadit jen několik titulů. Kromě Planety opic je to například Dokonalý robot.
Děj Planety opic se odehrává v daleké budoucnosti, kolem roku 2500. Hlavní hrdina, novinář Ulyxes Mérou se s dvěma přáteli vydává na dalekou cestu kosmem. Cílem expedice je obří hvězda Betelgeuze vzdálena od Země několik set světelných let. Poté co se jejich extrémně rychlá kosmická loď k hvězdě přiblíží, zahlédnou astronauti planetu podobnou Zemi. Pojmenují ji Soror. Protože zde naši hrdinové předpokládají existenci života, rozhodnou se pro přistání. Loď bez problémů dosedne na povrch planety. Atmosféra, teplota a přitažlivost jsou stejné jako na Zemi. I krajina se příliš neliší. Všude kolem neosídlená džungle, hory a vodní plochy. Ulyxes s ostatními vystoupí a rozhlíží se. Nečekají dlouho a objeví se živý tvor. Člověk! A po chvíli se ukážou další. Tito obyvatelé planety Soror se však od pozemšťanů zásadně odlišují. Nemluví, mají primitivní myšlení, zvířecí instinkty, neumí používat předměty a žijí v divokých podmínkách džungle jako opice. Toto zjištění však není pro naše hrdiny tím největším překvapením. Pravý šok zažijí teprve tehdy, až se setkají se skutečnými pány této planety. Jedná se o opice, které se naopak chovají a jsou vyspělé jako lidé na Zemi. V tu dobu zrovna uskuteční na lidi z džungle hon a jejich terčem se stanou i astronauti. Ulyxes je chycen a jako zvíře zavřen do klece. Opice na něm začnou provádět pokusy. Náš hrdina musí zvládnout nelehký úkol - dokázat, že je inteligentní bytost, prokázat své lidství. Naštěstí nalezne spojence. Je to šimpanzí samice Zira a její snoubenec Kornélius. S jejich pomocí začne odhalovat skrytá tajemství planety Soror.
Takto bychom mohli zhruba popsat obsah knihy. Není dlouhá, má svižný dobrodružný děj a přečtete ji klidně jedním dechem. Je napsána lehkým kultivovaným jazykem, udržuje čtenáře v napětí a očekávání, tu a tam nalezneme i prvky humoru či ironie. Zajímavý je mimo jiné popis hierarchie opičí společnosti, kde má každý druh opice jiné postavení. Za zmínku stojí také dobře psychologicky zvládnuté úvahy hlavního hrdiny či zamyšlení nad skutečným směrem evoluce. Od klasického filmové zpracování se kniha v mnohém liší. Ale na druhou stranu právě díky skvělému filmu si knihu lépe vychutnáte, protože už máte výbornou představu o tom, jak vypadá "polidštěná" opice. Závěr, který vymyslel Boulle je jiného kalibru než ten, jaký zvolili američtí tvůrci ve slavné finální scéně filmové verze. Je však neméně šokující!
Planetu opic mohu bez obav doporučit každému, nejen fanouškům sci-fi. Kniha je nejen klasickým příkladem vědecko-fantastického žánru, ale také krásnou ukázkou francouzské literatury druhé poloviny dvacátého století