Opice pokousala dívku v brněnské tramvaji

29. dubna 2008 v 15:29 | Lewuan |  Kanibalismus
Nepříjemný a nečekaný zážitek si v pondělí odpoledne odnesla z cesty tramvají v Brně jedenáctiletá dívka. Během jízdy brněnskou částí Bystrc ji totiž pokousala opice. Nezodpovědná majitelka kousavého primáta po incidentu z tramvaje vystoupila a odešla.
29. 4. 2008 BRNO
"Bezradné dítě si tak odjelo:ošetřit ránu domů. O všem pak dívka informovala také matku, která případ oznámila městským policistům," řekl mluvčí strážníků Zdeněk Novák s tím, že po majitelce opice i jejím přibližně třiceticentimetrovém mazlíčkovi strážci zákona intenzivně pátrají. Najít majitelku primáta je totiž velmi důležité právě pro pokousanou dívku.
"Určitě hrozí infekce třeba bakteriální nákazou. Nebezpečná nákaza po kousnutí v našich zeměpisných podmínkách asi nehrozí, je ale nutné říci, že riziko přenosu salmonely, hepatitidy nebo opičí obdoby viru HIV tady je. Nicméně to riziko je malé," upozornil veterinář Stanislav Mazánek z brněnské zoo s tím, že chovatelé opic, ale i ostatních exotických zvířat mají povinnost své mazlíčky registrovat na Krajské veterinární správě.
"Opice se v České republice neočkují, proto by opice měla být po dopadení alespoň pět dní umístěna k veterináři na pozorování, aby byla vyloučena třeba možnost nákazy vzteklinou," dodal veterinář. Podle mluvčí Dopravního podniku Hany Pohanové žena s opicí zjevně porušila přepravní řád.
"Je to sice netradiční případ, ale platí, že každé zvíře je nutno přepravovat tak, aby nemohlo dojít třeba k pokousání," dodala Pohanová.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama