Policie našla opici, která pokousala v Brně dívku

30. dubna 2008 v 13:43 | Včelařka

Opička při výslechu podle kriminalistů ochotně spolupracovala a nezapírala.

Opička při výslechu podle kriminalistů ochotně spolupracovala a nezapírala.foto: Policie ČR
/* <![CDATA[ */fotogallery.fillArray( 0, '', 'http://media.novinky.cz/556/125561-article-7qvif.jpg', 'http://media.novinky.cz/556/125561-gallery-7qvif.jpg', 400, 300, 700, 499, 'Opička při výslechu podle kriminalistů ochotně spolupracovala a nezapírala.\r\n','Policie ČR ','');/* ]]> */
Policistům se v úterý večer podařilo vypátrat majitelku nezbedné opičky, která v pondělí pokousala v tramvaji v Brně-Bystrci jedenáctiletou dívku. K zjištění totožnosti majitelky primáta pomohla i veřejnost.
30. 4. 2008 13:21 - BRNO
"Lidé, kteří si zprávu o pokousané dívce přečetli na Internetu, nám dávali různé tipy. V součinnosti s naším šetřením a ve spolupráci se státní policií se podařilo nakonec majitelku vypátrat," řekla mluvčí brněnských strážníků Denisa Kapitančiková.
Chovatelka opičky naštěstí ochotně spolupracovala. "Nechala opičku ve veterinární ambulanci vyšetřit a neprodleně přinesla výsledky. Ty jsou příznivé, zvíře je podle veterináře zdravé a v pořádku. Majitelka rovněž předložila registrační kartu zvířete a očkovací průkaz. Výsledky hloubkového vyšetření včetně odběrů budou známy za pět dnů. Policisté výsledky veterinárního šetření předali matce pokousaného dítěte, aby mohla s lékaři konzultovat další směr léčby pokousané holčičky," upřesnil policejní mluvčí Bohumil Malášek.

Naštěstí se tak zřejmě nepotvrdí obavy, že by opička mohla dívku nakazit některou ze zákeřných chorob, například hepatitidou nebo salmonelou. Jistotu ale bude mít pokousaná dívenka až po víkendu, kdy budou známy výsledky všech veterinárních vyšetření.

"Obecně je nutno říci, že majitel nese plnou odpovědnost za své zvíře. Bude nutné také zjistit, zda majitelka opičky při přepravě v prostředku MHD nepochybila. Podle výsledků prvotního šetření by se mohlo ze strany majitelky jednat o možné přestupkové jednání," doplnil mluvčí.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama