Červen 2008

Výprava na medvěda

13. června 2008 v 5:17 | Lewuan |  Letem světem s kulometem chi chi
Již delší dobu suožoval lesy kolem obce Zlatá koruna strašlivý medvěd:
Zabíjel lidi i dobytek jen tak pro zábavu, což by bylo v pořádku, pak ale překročil všechny meze a vybral několik hnízd lesních včel!
Tak jsme se rozhodli tuto drzost potrestat a medvěda zabít.
Včelařka byla bohužel tak zmožená z porady z předchozího večera (vypila 50l medoviny) že se nebyla schopna účastnit. Na pomoc tedy přijel ostrostřelec z Mrkvového města pan Vrána:
Časně z rána jsme si přichystali zbraně a vyrazily na cestu.
Do zlaté koruny jsme přijeli v dobrém rozmaru
A potom hned do lesa na stezku kde medvěd často útočil. Vybrali jsme si příhodné místo a začli vyčkávat.
Medvěd ale dlouho nešel tak nám nezbylo, než si začít krátit čas alkoholem
V tom se objevil, už z dálky bylo slyšet lámání dřeva a slabé chvění jak obrovská masa postupovala lesem. Vypadal vskutku hrozivě. Oči jako žhavé uhlíky, hustá hnědá srst ještě nese stopy po své předchozí oběti a ostré tesáky lemují tlamu, která vypadá jako otvor do pekla.
Zastavil se asi 20 metrů před námi, postavil se na zadní a mohutně zařval. My však posilnění alkoholem jsme do něj vyprázdnily všechny náboje co jsme měli.
Medvěd padl mrtvý k zemi. Nebojácně jsme mu uřízli hlavu, kterou jsme jako důkaz přinesli starostovi Zlaté Koruny. Odměnil se nám 20 akry pozemků v přilehlé části města. Jenom jazyk jsem si ponechal a do teď ho nosím kolem krku jako amulet a vzpomínku na tuto slavnou výpravu.